Misal Art Puppet

Sahne Sanatları Tiyatrosu

*Kukla *Tiyatro *Karagöz

Özgün, tecrübeli, karakter eğitimine yönelik, samimi, heyecanlı, eğlenceli gösteri ve atölyelerimizle Ankara’dan tüm Türkiye’ ye gelecek için umut vermeye hazırız.

Misal Art Puppet Kukla-Tiyatro Organizasyon, sanat hayatına Ankara merkezli olarak Filiz AKSU’nun kuruculuğunda 2011 yılında başladı. Sanat çalışmalarına 2019 yılı sonuna kadar Türkiye de devam eden Misal Art, 2020 yılından itibaren Finlandiya merkezli olarak sanat çalışmalarına devam etmektedir.

Misal Art Puppet, UNIMA (Union Internationale de la Marionnette1929) Uluslararası Kukla ve Gölge Oyunları Birliği üyesidir.

Uzun yıllar çeşitli kurumlarda çocuk ve yetişkinlere yönelik drama eğitimi, çocuk tiyatrosu, gençlik tiyatrosu, yetişkin tiyatrosu, sanat danışmanlığı, seslendirme, organizasyon, sanat atölyeleri, çocuk atölyeleri ile her yaş grubuna yönelik uygulamalı tiyatro eğitimleri, diksiyon eğitimi, kukla tiyatrosu kukla ve oyuncak atölyesi, kukla eğitim ve seminerleri vb. değişik alanlarda hizmet vermiş ve vermeye devam etmektedir.

Misal Art Puppet, kukla ile ilgili profesyonel çalışmalarına 2013 yılında kukla tiyatrosu gösterileri ile başladı. Genel uygulamanın aksine kuklaları bir Show materyali olmaktan çıkarıp karakter eğitimine yönelik dramatik bir kurgu ile hazırlanan kukla tiyatroları ile eğitim ve sanatı birleştirerek ciddi bir boşluğu doldurmaktadır.

Misal Art Puppet sergilediği tüm oyunlarının karakterlerini ve kuklalarını kendi atölyesinde özenle tasarlayıp hazırlamaktadır.

Sanatı, tekniği ve özellikleri ile dünyanın en güzel gölge tiyatrosu olan karagöz gölge oyununa misal sanat ayrı bir önem vermektedir. Karagöz sanatımızın yaygınlaşması ve yaşatılması için büyük bir azim ve heyecanla çalışmalarına devam etmektedir.

Ayrıca geleneksel tiyatromuzun en önemli değerlerinden olan ibiş kukla oyunları ve meddah gösterileri ile ilgili çalışmalarına da hassasiyetle deva etmektedir.

Sanat insana samimiyetle sunulduğunda etkisiyle dünyayı güzelleştirecek nice kahramanın gönlüne tohum atmaktadır.

Biz de 1997 yılından bu yana aşk ile başladığımız bu yola tecrübemizi, neşemizi, samimiyetimizi katarak nice alanlarda gösteri ve organizasyonlarla güzel bir geleceğe dokunuyoruz.

Gösteri ve organizasyonlarımızla gizemli bir dünyanın kapılarını açarken , bir yandan da bu seyirliği izleyenlerin gülerek, yaşayarak, düşünerek ve hissederek unutamayacakları anlar yaşatıyoruz.

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon için lütfen bizimle irtibata geçin.

Mesaj Gönderin