Karagöz Salıncakçı

Hacivat mahallede bir salıncak işi kurar ve Karagöz katılmak için ısrar eder. Hacivat müşterileri bulup Karagöz’e gönderir ve Karagöz salıncağı iter. Tüm para aralarında paylaşılacak. Ama tipik bir Karagöz her şeyi alt üst eder. Müşteriler buna rağmen Karagöz’ün salaklığından gelip sallanmak isterler. Bu eğlence dolu oyun, geleneksel Türk Karagöz gölgesine dayanmaktadır.
kukla gösterileri. 7 yaşından itibaren her yaştan izleyiciyi hedefleyen bu büyülü ve heyecan verici gösteri sizi sıcak kucağına alacak. Dana ve deve derisinden yapılmış kuklalarla güzel vakit geçirmek, 700 yıllık Türk gölge tiyatrosunu izlemek istemez misiniz?

Hacivat sets up a swing business into the neighborhood and Karagöz insists to join in. Hacivat finds and sends customers to Karagöz who then pushes the swing. All the money will be shared between them. Typical of him though, Karagöz makes a mess of everything. Customers, despite of this, like to come and swing because of Karagöz´s sillyness.
This fun filled play is based on traditional Turkish Karagöz shadow puppet shows. Meant for audiences of all ages from 7yrs up this magical and exhilarating show will take you in it´s warm embrace. Wouldn´t you
like to have a great time with puppets made of calf and camel skin, and watch the 700-year-old Turkish shadow puppet theater?

Concept: Karagöz Salıncakçı / trad.
Writer, director: Filiz Kurt Aksu
Performers and puppet designers: Filiz Kurt Aksu, M.Mahir Aksu

Duration: 45 min

Ages: 7 and up

Languages: Turkish