Kukla Tiyatrosu

Misal Sanat Kukla gösterileri ile çocuklarımız kendi dillerinden, komik, heyecanlı oyunlarla kültürel bakış açımızı kazanırken, hayatın aynasında yeni bilgileri ve davranışları özümsüyorlar.

Misal Sanat olarak genel uygulamanın aksine kuklaları bir Show materyali olmaktan çıkarıp Karakter Eğitimine yönelik dramatik bir kurgu ile hazırlanan kukla tiyatroları ile eğitim ve sanatı birleştirerek Türkiye’de bir ilke imza atmaktadır.

Kukla tiyatrosu ile geleceğimiz olan çocuklarımızın, merak, empati duygusu gelişmiş, nazik, çevrelerini ve değerlerini benimseyen, özgüven sahibi, üretken, özgür ve eleştirel düşünen, entelektüel bireyler olmasına katkı sağlıyoruz.

Oyunlarımız, çocuklarımızın sosyal ve psikolojik gelişimlerine uygunluk açısından uzman pedagoglar tarafından kontrol edilip, onaylanmaktadır.

ÇOCUK GELİŞİMİ AÇISINDAN KUKLA TİYATROSU

*Çocuklar için kukla ilgi çekici bir eğitim aracıdır.

*Kuklalar çocukları Eğlendirirken eğitir.

Kukla Tiyatrosu ile Çocukların;

*Hayal gücü, üreticilik ve girişimci yönü gelişir.

*Empati becerisi, sosyal-duygusal yönü gelişir.

*İfade yeteneği gelişir, iç dünyası açığa çıkar.

*Özgüveni artar, dikkat ve konsantrasyonu gelişir.

*Temel dil kuralları ile birlikte, toplumsal kuralları öğrenir.

*Dış dünya ile ilgili daha geniş bilgi sahibi olur.

*Estetik ve sanat ile vizyonu oluşur.

*Hikâyeye başlama, bitirme, sürdürme ve sonlandırmayı öğrenir.

*Sosyal ilişkilerde yaşadığı güçlükleri kuklalar vasıtasıyla çözümleyebilir.

*Yaşam deneyimi artar.

Kuklalar oynatıldıkları her yerde, insanları ve özellikle çocukları memnun etmesini bilmişlerdir. Çocuklar ve yetişkinler için eğlenceli ve ilgi çekici olan bu cansız küçük varlıklar doğru şekilde hazırlanıp kullanıldığında çok değerli eğitim malzemelerine dönüşmektedir.

Kukla oyunu ile çocuğun empati becerisi , sosyal- duygusal becerisi gelişecektir. Kukla ile farklı rolleri, tepkileri rahatça deneyimleyebilir böylece karşısındakinin neler hissedebileceğini öğrenir. Aynı zamanda sosyal ilişkilerinde yaşadığı güçlükleri kuklalar ile oynayarak çözümleyebilir.

Oyunlarımızla ilgili detaylı bilgi için lütfen Tıklayınız.

 

Ayrıca

Detaylı Bilgi ve Rezervasyon için lütfen bizimle İletişim Kurun.